Дејвид Бекам ги забавуваше учесниците на прес-конференцијата со одговарање на повикот

Дејвид Бекам сигурно има чувство за хумор. Добро познат фудбалер се насмеа на сите оние што се собраа на прес-конференција што се одржа по хуманитарниот натпревар УНИЦЕФ, организиран за да им помогне на децата.

Изгубена можност

Новинарите го прашаа поранешниот капетан на тимот од Англија нивните прашања, и тој им одговори на нив на пријателски начин. Еден од новинарите ги запишуваше зборовите на Бекам по телефон и во моментот на монологот на спортистот одеднаш заѕвони мобилниот телефон. Давид не се збунил и го подигнал телефонот наместо домаќинот, но, очигледно, претплатникот, сослушувајќи друг глас, бил засрамен и не изговорил збор.

Сега повикувачот ги гризе лактовите, недостасува шанса да разговара со фудбалска ѕвезда.

Прочитајте исто така

Допирање момент

Добротворната игра, по што беше забавна епизода, се одржа во Манчестер. На полето на стариот стадион "Трафорд" се сретнаа со националниот тим на Англија и Ирска и со обединетиот светски тим.

Британците беа во можност да ги поразат ривалите со резултат од 3: 1. Во двобојниот двобој беше забележан Мајкл Овен и Пол Скоулс, Двајт Јорк, постигна еднаш.

На 75-тата минута од средбата, имаше уште еден интересен момент, чии херои станаа Бекам и неговиот 16-годишен син Бруклин. Познатиот татко му го даде своето место на теренот, а Бекам младо играше добро за него 15 минути.